• Mielno nie zwalnia tempa z inwestycjami w atrakcje turystyczne. Tym razem samorząd miejski stawia na wykorzystanie przyrody i zakątków historycznych. Do czerwca 2018 roku ma powstać „Leśna Pętla Przygód i Tajemnic”. Inwestycję wesprze Urząd Marszałkowski w ramach RPO WZ 2014-2020. Podpisanie umowy o dofinansowania przedsięwzięcia z udziałem wicemarszałka województwa Tomasza Sobieraja i  burmistrz Olgi Roszak-Pezały, odbyło się środę, 17 stycznia 2018 roku w Mielnie.

  • Zapoczątkowane przez marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza w 2014 r. prace nad programem pomocowym dla sektora stoczniowego otrzymały zielone światło od Komisji Europejskiej. Oznacza to, że Województwo Zachodniopomorskie jeszcze w tym roku będzie mogło przeznaczyć część środków unijnych właśnie dla przedsiębiorstw z branży budownictwa okrętowego.

  • Od 10 stycznia trwają konsultacje dotyczące kształtu polityki spójności po 2020 roku. Ich celem jest zebranie opinii, jak optymalnie wykorzystać każde euro z budżetu UE. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na kształt budżetu Unii po 2020 roku do udziału w konsultacjach i wypełnienia ankie

  • Szpital Wojewódzki w Szczecinie startuje z nowymi inwestycjami. W lokalizacji przy ulicy Arkońskiej ruszy budowa nowego obiektu dla Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ oraz Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego. Remont czeka także budynek „A”, gdzie znajduje się Oddział Geriatrii i Przewlekle Chorych. Realizacja strategicznych projektów medycznych w lecznicy kosztować będzie prawie 52 mln zł. Ponad 40 mln zł przekaże Urząd Marszałkowski, głównie z funduszami RPO WZ 2014-2020. O obu zaplanowanych przedsięwzięciach opowiedzieli w piątek, 12 stycznia 2018 roku, m.in. dyrektor placówki Małgorzata Usielska, marszałek Olgierd Geblewicz i członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

  • Miasto Kołobrzeg kontynuuje inwestycje w infrastrukturę turystyczną. Po budowie tarasu widokowego z zachodnim zejściem na plażę, przyszła kolej na przebudowę promenady na odcinku od kortów tenisowych do zbiegu ulic Sikorskiego i Fredry. Urząd Marszałkowski przeznaczy na trwającą już inwestycję ponad 7 mln zł unijnego wsparcia. Umowy podpisali w czwartek, 11 stycznia 2018 roku w Kołobrzegu, członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska i prezydent Janusz Gromek.

Szkolenia