• Serdecznie zapraszamy na konferencję podsumowującą realizację projektu pn. Wsparcie gmin w opracowaniu albo aktualizacji programów rewitalizacji. Konferencja skierowana jest do przedstawicieli wszystkich zainteresowanych rewitalizacją gmin województwa zachodniopomorskiego. Szczególnie zapraszamy osoby bezpośrednio zaangażowane w realizację działań związanych z przygotowaniem i wdrażaniem programów rewitalizacji.

  • Unikatowe w skali kraju mury obronne w Trzcińsko-Zdrój, Mamutowiec Olbrzymi – pomnik przyrody w Brwicach, miejsca biwakowe w Przyjezierzu i jezioro w Jeleninie - to tylko niektóre z atrakcji jakie można będzie spotkać na szlaku rowerowym z Siekierek do Trzcińska Zdrój. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich przekazał plac budowy wykonawcy, który ma zakończyć inwestycję jeszcze we wrześniu tego roku.

  • Świnoujście nieustannie podnosi swoją atrakcyjność. Promenada zdrowia to nowa wizja przestrzeni publicznej, która ma zachęcić jeszcze większą ilość osób do odwiedzin nadmorskiego kurortu. Poprawić się też ma połączenie drogi krajowej nr 93 z terenami portowymi we wschodniej części miasta. Kolejny raz z pomocą inwestycjom przyjdą eurofundusze Urzędu Marszałkowskiego. M.in. obu tym przedsięwzięciom poświęcone zostało spotkanie marszałka Olgierda Geblewicza oraz prezydenta Janusza Żmurkiewicza. Doszło do niego w Świnoujściu w piątek, 6 kwietnia 2018 roku.

  • Nowy zakład produkować będzie odzież roboczą. Zatrudnienie w nim znajdzie nawet 100 osób, głównie szwaczek. To dobre informacje do lokalnego rynku pracy, bo bezrobocie w tej części województwa, mimo znacznego spadku w ostatnich latach, nadal należy do największych w regionie. Spółka Kentaur Production do swej inwestycji wykorzysta unijne fundusze Urzędu Marszałkowskiego. W czwartek, 5 kwietnia 2018 roku w Łobzie, przedstawione zostały szczegóły przedsięwzięcia. W konferencji prasowej połączonej z przekazaniem umowy o dofinansowanie projektu udział wzięli marszałek województwa Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Jarosław Rzepa, prezes firmy Bernt Dahl oraz burmistrz Piotr Ćwikła.

  • Kilkadziesiąt zachodniopomorskich firm wzięło udział w konsultacjach nad regulaminem konkursu, dzięki któremu do branży stoczniowej trafi 40 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. To efekt prac zapoczątkowanych przez marszałka Olgierda Geblewicza jeszcze w 2014 r. Po ponad trzech latach Komisja Europejska zgodziła się by do zachodniopomorskiej branży okrętowej trafiło w sumie około 60 mln zł.

Szkolenia