• Niskoemisyjne autobusy, rower miejski, uzbrojenie nowych terenów inwestycyjnych w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, rozwój szkolnictwa zawodowego, wsparcie przedsiębiorców, budowa ścieżek rowerowych, łączenie dróg lokalnych z ekspresową S6 to z pewnością priorytety dla Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego. Co udało się zrobić do tej pory? Co przed nami? Czas na pierwsze podsumowanie.

  • Ponad 5 km tras rowerowych planuje wybudować samorząd Świeszyna. Infrastruktura połączy kilka gminnych miejscowości. Inwestycję wspomogą środki unijne z Urzędu Marszałkowskiego. Fundusze zapewni umowa, którą we wtorek, 13 listopada 2018 roku w Koszalinie podpisali wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz wójt Ewa Korczak.

  • Ul. 1 Maja w Gryfinie doczeka się gruntownego remontu. Dokładnie chodzi o odcinki od ul. Nadodrzańskiej do skrzyżowania z ul. Chrobrego i od skrzyżowania ul. Chrobrego do ul. Parkowej. Ważna drogowa inwestycja otrzyma mocny zastrzyk eurofunduszy. To ponad 2,5 mln zł. Trafią one do Powiatu Gryfińskiego na mocy umowy, którą we wtorek 13 listopada 2018 roku w Szczecinie parafowali marszałek województwa Olgierd Geblewicz i starosta gryfiński Wojciech Konarski. Towarzyszyła im Ewa Dudar.

  • Ponad siedem milionów złotych dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego pozwoli na przeprowadzone termomodernizacji w trzech przedszkolach, żłobku oraz zespole szkół nr 7 w Koszalinie.  Umowa gwarantująca przekazanie wsparcia została zawarta 6 listopada 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Koszalinie. Dokument podpisali wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj i prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

  • Stare boisko stanie się nowoczesnym placem rekreacyjnym, byłą hydrofornię przekształcą w świetlicę wiejską, a szkoła podstawowa czy ośrodek zdrowia całkowicie zmieni swoje oblicze. To tylko niektóre przykłady, jak eurofundusze pozwolą na rewitalizację cennych przestrzeni miejskich na Pomorzu Zachodnim. Z pomocy Unii Europejskiej skorzystają m.in. gminy: Łobez, Węgorzyno i Suchań. Podpisy na umowach wsparcia działań poszczególnych samorządów złożył w poniedziałek, 5 listopada 2018 roku wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Szkolenia