• Ziarnko do ziarnka i tak rośnie ten biznes. Chodzi o firmę Agro Pomerania z Koszalina, która rusza z produkcją innowacyjnego kwalifikowanego materiału siewnego roślin motylkowych, traw i ich mieszanek, ale także roślin poplonowych czy produktów BIO. Wszystko dzięki wsparciu środkami Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Eurofundusze trafią do przedsiębiorstwa na mocy umowy, która została podpisana w czwartek, 14 listopada 2019 roku w Koszalinie. Ze strony władz samorządu województwa dokument parafował wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

     

  • Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie odebrał pięć miejskich autobusów hybrydowych Volvo 7900 Hybrid. Jeden z nich – to 15-tysięczny autobus wyprodukowany we wrocławskiej fabryce. Nowe, niskoemisyjne autobusy zaczną wozić mieszkańców Koszalina już w najbliższych dniach.

  • Związek Miast i Gmin Pojezierza Drawskiego sięga po eurofundusze Regionalnego Programu Operacyjnego, by wybudować i zmodernizować sieć kanalizacji sanitarnej. Inwestycje będą prowadzone w miejscowości Sośnica (gm. Wierzchowo) oraz w Węgorzynie przy ul. Nowy Świat i ul. Runowskiej. W piątek, 8 listopada 2019 r. wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz oraz przedstawiciele zarządu związku Michał Hypki oraz Arkadiusz Czerwiński zawarli dwie umowy o dofinansowanie. Ich łączna wartość to blisko 6 mln zł.

     

  • Prawie 29 mln zł dofinansowania otrzyma Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. To środki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, dzięki którym pracownicy aż tysiąca firm uzupełnią i podniosą swoje kwalifikacje. W piątek, 8 listopada 2019 r. wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz prezes zarządu KARR S.A. Natalia Wegner podpisali umowę dotacyjną na realizację projektu „Usługi rozwojowe kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa”. To kontynuacja działań.

     

  • Ten odcinek ułatwi dojazd do dworca PKP w Białogardzie. Tu będą mogły się zaczynać lub kończyć przygody na rowerowych szlakach Pomorza Zachodniego. W Białogardzie ruszy budowa nowej infrastruktury rowerowej, która uzupełni istniejącą sieć miejską i połączy się z malowniczym Starym Kolejowym Szlakiem. Wicemarszałek Tomasz Sobieraj podpisał umowę wsparcia inwestycji środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020.

Szkolenia

Łączna wartość projektów:
1 381 427 242.53
pln
Wydatki kwalifikowalne:
1 227 477 438.83
pln
Dofinansowanie:
957 407 451.69
pln

Sukcesy projektów

Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego - Trasa Nadmorska
Dofinansowanie z EU:
14 087 755.80
pln
Wartość projektu:
16 603 350.36
pln

Zobacz projekt