• Zachodniopomorskie uczelnie wyższe mogą starać się o granty do 150 tys. zł na opracowanie i przetestowanie technologii wspierających lekarzy i personel medyczny w walce z pandemią. To specjalnie uruchomione fundusze unijne z Programu Regionalnego, które co ważne - nie wymagają wkładu własnego. Wartym 5 mln zł projektem „PROTO_LAB” w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego marszałek Olgierd Geblewicz chce wesprzeć jednostki akademickie, które pomagają w walce z COVID-19.

  • Boisko do siatkówki, bieżnia tartanowa, plac zabaw czy siłownia plenerowa – to tylko  niektóre elementy kompleksowej modernizacji infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Rymaniu. Miejsca i urządzenia służące mieszkańcom mają być nowoczesne, praktyczne oraz funkcjonalne. Gminie na zaplanowane zmiany Urząd Marszałkowski przyznał unijne fundusze Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Władze samorządu województwa podpisały już umowę wsparcia.

     

  • Prace ziemne pozwolą, by jesienią budynek Teatru Polskiego zawisł nad 17 metrowym wykopem. To konieczność, aby obiekt rozbudować i przebudować. Główny wykonawca inwestycji, firma Budimex intensyfikuje prace ziemne, a na terenie budowy nie brakuje również zachodniopomorskich przedsiębiorców. Teren inwestycji odwiedził w piątek, 15 maja 2020 r. marszałek Olgierd Geblewicz.

  • Szpital Wojewódzki w Szczecinie otrzymał nowy, kontenerowy tomograf komputerowy. Będzie wsparciem dla diagnostyki płuc w przebiegu Covid-19. W ciągu doby w lokalizacji przy ul. Arkońskiej będzie można wykonać nawet 100 badań płuc pacjentów z koronawirusem. Urządzenie zostało zakupione dzięki unijnym środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

  • W związku z realizacją projektu  „Odpowiedzialny społecznie Proto_Lab"  ogłaszamy  nabór kandydatów na ekspertów do weryfikacji wniosków uczelni o granty na realizację projektów badawczo - rozwojowych w zakresie walki ze skutkami epidemii COVID-19. Poszukujemy przede wszystkim osób z doświadczeniem w obszarze chorób zakaźnych lub zarządzania kryzysowego w czasie epidemii, także poszukujemy osób z szerokim doświadczeniem w zakresie ochrony zdrowia.

Szkolenia

Łączna wartość projektów:
1 381 427 242.53
pln
Wydatki kwalifikowalne:
1 227 477 438.83
pln
Dofinansowanie:
957 407 451.69
pln
Rozwój szczecineckiego produktu turystycznego poprzez budowę wielofunkcyjnego pomostu stałego na jeziorze Trzesiecko, fot. Marcin Wilk

Sukcesy projektów

Rozwój szczecineckiego produktu turystycznego poprzez budowę wielofunkcyjnego pomostu stałego na jeziorze Trzesiecko
Dofinansowanie z EU:
633 985.86
pln
Wartość projektu:
2 228 007.53
pln

Zobacz projekt