Eurofundusze powędrowały do Świeszyna. Gmina stworzy nowe miejsce sportowo-rekreacyjne

Gmina Świeszyno kontynuuje inwestycje z unijnym wsparciem. Po projekcie turystycznego szlaku kajakowego śladem elektrowni wodnych, tym razem lokalny samorząd stworzy centrum sportowo-rekreacyjne. Baza powstanie w Strzekęcinie. Część kosztów pokryje Urząd Marszałkowski w ramach RPO WZ 2014-2020. Fundusze zagwarantuje umowa, którą podpisali w Świeszynie w środę, 3 stycznia 2018 roku wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj i wójt Ewa Korczak.

To pierwsze porozumienie z wykorzystaniem unijnego parafowane w 2018 roku. Do Świeszyna trafi prawie 3,5 mln zł. Całość inwestycji Gmina oszacowała na ponad 6 mln zł.

- To inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od dłuższego czasu. Dzisiaj mogę powiedzieć, że się udało. Serdecznie gratuluję i cieszę się, że taki nowoczesny obiekt z pełną infrastrukturą powstanie w gminie Świeszyno. Determinacja Pani Wójt pokazuje, że warto mieć marzenia i aplikować o środki do Marszałka Województwa - powiedział wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Nowe centrum rekreacyjno-sportowe powstanie w Strzekęcinie. Zakres robót jest bardzo szeroki. Obejmuje modernizację płyty boiska głównego wraz z montażem systemu nawadniania, budowę trybun oraz boksów dla sportowców oraz wykonanie piłkochwytów oraz tablicy wyników. Ponadto zaplanowano ogrodzenie obiektu, postawienie elementów małej architektury, przebudowę parkingu, doświetlenie terenu, założenie monitoringu i nagłośnienia. To jednak nie koniec inwestycji.

- Projekt bowiem zakłada także wybudowanie boiska wielofunkcyjnego do różnych dyscyplin sportowych wraz z jego pełnym wyposażeniem - mówiła wójt Świeszyna Ewa Korczak.

Prace rozpoczną się w styczniu i potrwają do końca października 2018 roku. Zadanie wpisuje się w założenia 4 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Naturalne otoczenie człowieka”, działanie 4.9 „Rozwój zasobów endogenicznych”.