Pomost na jeziorze Trzesiecko wieczorową porą.
Konkurs o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego rozstrzygnięty. W gronie zwycięskich samorządów jest miasto Szczecinek, docenione za przepiękny pomost na jeziorze Trzesiecko. – Pozytywnie oceniliśmy inwestycję za ciekawą i atrakcyjną realizację przestrzeni na styku miasta z wodą. To naprawdę wyjątkowy projekt, który pobudza turystycznie miasto i świetnie wpisuje się w założenia konkursu – mówi  Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj. W czwartek, 17 października, w miejscu inwestycji był czas na gratulacje, przekazanie nagrody i spotkanie z dziennikarzami.
 
Miasto Szczecinek otrzymało honorową nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną. W ramach nagrodzonego projektu  powstał pomost z tarasem widokowym. Zagospodarowano także przestrzeń wokół nowej atrakcji turystycznej. Postawiono obiekty małej architektury. Zadbano także o elementy ekologiczne – trawniki nawadniane są wodą z jeziora. 
 
– Jak co roku komisja konkursowa musiała zmierzyć się z trudnym zdaniem. Wybór nie był łatwy, ale postawiliśmy nagrodzić i  wyróżnić te przestrzenie, które przyciągają turystów, są na swój sposób nowatorskie – argumentuje   Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.
 
Burmistrz Szczecinka odbierając nagrodę podkreślał, że inwestycja pozwoliła także na zagodpodarwowanie terenu wokół Zamku Książąt Pomorskich.  – To już kultowe miejsce w Szczecinku, a ta nagroda tylko potwierdza ten fakt – dziękował podczas spotkania  burmistrz Daniel Rak.
 
Oprócz swoich podstawowych funkcji pomost jest główną przystanią dla szczecineckiej białej floty. Swoje rejsy rozpoczyna w tym miejscu statek wycieczkowy Ks. Jadwiga, tramwaj wodny Bayern oraz taksówki wodne przeznaczone do prywatnych rejsów na zamówienie.
 
Obiekt  dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
 
W realizacji projektu pomogły środki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. 
 
Konkurs o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego rozstrzygany jest już po raz dziesiąty. Jego głównym celem jest budowa wizerunku województwa jako regionu aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji oraz wspieranie i promocja dobrych praktyk. Za jego przeprowadzenie odpowiadało Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.