Turystyczne inwestycje w Kołobrzegu nie zwalniają tempa

Miasto Kołobrzeg kontynuuje inwestycje w infrastrukturę turystyczną. Po budowie tarasu widokowego z zachodnim zejściem na plażę, przyszła kolej na przebudowę promenady na odcinku od kortów tenisowych do zbiegu ulic Sikorskiego i Fredry. Urząd Marszałkowski przeznaczy na trwającą już inwestycję ponad 7 mln zł unijnego wsparcia. Umowy podpisali w czwartek, 11 stycznia 2018 roku w Kołobrzegu, członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska i prezydent Janusz Gromek.

Ten najbardziej znany i oblegany przez turystów przez cały rok nadmorski kurort na Pomorzu Zachodnim nie przestaje inwestować.

- Turystyka to najbardziej aktywne pole podejmowanych przez samorząd miejski działań. Ich efekty są bardzo widoczne, co przekłada się przede wszystkim na liczbę turystów odwiedzających Kołobrzeg- przekonywała członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Tym razem kołobrzeski ratusz przeznaczy na zaplanowane zmiany aż 16 mln zł.

- Przebudowa obejmie trasę spacerową w uzdrowiskowej strefie „A”, od kortów tenisowych do skrzyżowania ulic Sikorskiego i Fredry - precyzował prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.

Ponadto zmodernizowane będą ciągi piesze i rowerowe. Powstanie również plac zabaw, fontanna, ławki, miejsca dla cyklistów i nowe oświetlenie. Całość dopełni zieleń i mała infrastruktura.

W realizację przedsięwzięcia, którego efekt poznamy w czerwcu 2018 roku, włączył się Urząd Marszałkowski. Władze samorządu województwa, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, przeznaczyły na inwestycję ponad 7 mln zł. Projekt wpisuje się w założenia 4 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Naturalne otoczenie człowieka”, działanie 4.9 „Rozwój zasobów endogenicznych”.