Z Koszalina do Darłowa wygodnie i bezpiecznie

Droga wojewódzka 203 między Koszalinem i Darłowem po przebudowie. Została poszerzona i wyposażona w nowe oznakowanie oraz elementy chroniące pieszych i zapewniające bezpieczny ruch aut. Dla fanów dwóch kółek również dobre wieści – obok powstała ścieżka rowerowa. W poniedziałek 20 listopada br. odbyło się oficjalne otwarcie w Dąbkach. W spotkaniu udział wziął wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

- Pomorze Zachodnie to region turystyczny, nadmorski. Dlatego wszystkie drogi prowadzące nad morze i te obsługujące ruch turystyczny są dla nas wyjątkowo ważne. Jedną z nich jest droga wojewódzka 203. Podzieliśmy tę inwestycję na cztery etapy i właśnie kończy etap trzeci. Jestem przekonany, że ta droga poprawi jakoś życia mieszkańców i turystów – komentuje wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Zakres prac objął poszerzenie jezdni, wybudowanie nowych chodników i ścieżek rowerowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. W Dąbkach, Bobolinie i Żukowie powstała nowa kanalizacja deszczowa.

To kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 203. W latach 2010-2012 została przebudowana na odcinku Koszalin-Iwięcino, a w latach 2012-2014 zmodernizowano odcinek Iwięcino-Dąbki.

Pomiędzy Koszalinem i Darłowem, na 8,5-kilometrowym odcinku, w miejscu rozebranych poniemieckich konstrukcji powstały cztery nowe mosty. Najdłuższy z nich znajduje się za Żukowem Morskim, nad rzeką Grabowa.

Całkowita wartość projektu to 42,3 mln zł, z czego 35,4 mln zł t koszt robót budowlanych. Wykonawcą było konsorcjum firm - Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia i spółka WANT z Tczewa. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 37,5 mln zł. Gmina Darłowo dołożyła 1,5 mln zł.

Inwestycja realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.